SEMINÁŘ JÓGA NIDRY

  • Datum: Čtvrtek 19. září 2019 v 18:00 až 19:30
  • Místo konání: jógové studio Blízko sebe, K Dolům 1973/38, 14300 Praha
  • Cena: 400Kč, platba v hotovosti na místě
  • Přihlášení na ordinace@fyzio.net

Ráda bych Vás pozvala na kurz Jóga Nidry, mé oblíbené relaxační techniky (s mnoha dalšími benefity) do mého oblíbeného jógového studia Blízko sebe.


Jóga Nidra neboli jógový spánek je systematická metoda navozující kompletní relaxaci fyzického, emočního i mentálního těla. Stavu uvolnění se dosahuje přes obrácení pozornosti dovnitř, pryč od vnějších vzruchů.

Typickým znakem pro jóga Nidru je systematické přemísťování pozornosti po těle, které má svůj původ v tantrické praxi nyasa.

Jóga Nidra pomáhá zlepšit paměť, zvýšit kreativitu, usnadnit získávání znalostí. Kromě toho při pravidelné praxi snižuje nároky na počet hodin věnovaný spánku a navodit kompletní relaxaci fyzického, emočního i mentálního těla.

Díky jóga Nidře se můžeme dostat blíž sami k sobě a to nám umožní hledat odpovědi na všechny naše otázky uvnitř nás samých.

Za jóga Nidru vděčíme Swami Satanyanda Saraswatimu z Bihary school v Indii, jehož jóga Nidru si v rámci workshopu vyzkoušíte.

Workshop zahrnuje: teorii k metodě, doporučení pro přínosné a bezpečné praktikování jóga Nidry doma, další techniku pomáhající k relaxaci na všech úrovních a samotnou praxi jóga Nidry pocházející z Bihary school.

Kurz je určen pro všechny, kteří si chtějí osvojit účinnou techniku k relaxaci těla a mysli, zkvalitnit spánek a nebo se prostě blíže potkat sami se sebou. Mohou přijít úplní začátečníci v jóga Nidrě, kteří by ji pak rádi praktikovali doma, ale i ti, kteří ji už praktikují, ale chtějí praxi prohloubit a případně zažít skupinovou atmosféru (protože to je opravdu rozdíl!).